AVX Corporation SQCB7M130JAJME
SQCB7M130JAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCB7M130JAJME
Brief Description
CAP CER 13PF 500V 1111
Datasheet Download
SQCB7M130JAJME.pdf
Availability of SQCB7M130JAJME
QUANTITY
SQCB7M130JAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCB7M130JAJME
Internal Part NumberEIS-SQCB7M130JAJME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCB7M130JAJME
Related LinksSQCB7M1, SQCB7M130JAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCB7M130JAJME Details Description
Related parts for SQCB7M130JAJME
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR CS5525 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 60POS datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.62K OHM 1% 20W datasheet.pdf