AVX Corporation SR122A330JARTR2
SR122A330JARTR2 picture photo
Mfg. Part Number
SR122A330JARTR2
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR122A330JARTR2.pdf
Availability of SR122A330JARTR2
QUANTITY
SR122A330JARTR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR122A330JARTR2
Internal Part NumberEIS-SR122A330JARTR2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR122A330JARTR2
Related LinksSR122A3, SR122A330JARTR2 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR122A330JARTR2 Details Description
Related parts for SR122A330JARTR2
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804 datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf