AVX Corporation SR125E104MAATR2-
SR125E104MAATR2- picture photo
Mfg. Part Number
SR125E104MAATR2-
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Datasheet Download
SR125E104MAATR2-.pdf
Availability of SR125E104MAATR2-
QUANTITY
SR125E104MAATR2- Order Process
Ship out your order
Specifications of SR125E104MAATR2-
Internal Part NumberEIS-SR125E104MAATR2-
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR125E104MAATR2-
Related LinksSR125E10, SR125E104MAATR2- Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR125E104MAATR2- Details Description
Related parts for SR125E104MAATR2-
CAP TANT 2200UF 4V 20% 5829 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FRONT ADAPTOR datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf