AVX Corporation SR152A3R3CARTR1
SR152A3R3CARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR152A3R3CARTR1
Brief Description
CAP CER 3.3PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR152A3R3CARTR1.pdf
Availability of SR152A3R3CARTR1
QUANTITY
SR152A3R3CARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR152A3R3CARTR1
Internal Part NumberEIS-SR152A3R3CARTR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR152A3R3CARTR1
Related LinksSR152A3, SR152A3R3CARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR152A3R3CARTR1 Details Description
Related parts for SR152A3R3CARTR1
CONN RCPT 280POS 4ROW .100 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD .125 DIP 56POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 36SOJ datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A TO263-3 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 24PORT 484BGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
36 V Precision, 2.8 nV/☆Hz Rail-to-Rail Output Op Amp IC datasheet.pdf