AVX Corporation SR212A681JARTR1
SR212A681JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR212A681JARTR1
Brief Description
CAP CER 680PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR212A681JARTR1.pdf
Availability of SR212A681JARTR1
QUANTITY
SR212A681JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR212A681JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR212A681JARTR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR212A681JARTR1
Related LinksSR212A6, SR212A681JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR212A681JARTR1 Details Description
Related parts for SR212A681JARTR1
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
DIP SWITCH 2.54MM PITCH 8POL 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC CTRLR PD IEEE 802.3AF 20TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 EYELET 88POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
68UF 40V 10,3X32,0MM 125C 20000H datasheet.pdf