Laird Technologies IAS SR49120DA12NF
SR49120DA12NF picture photo
Mfg. Part Number
SR49120DA12NF
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT SECTOR 11DBI 12" N FEMALE
Datasheet Download
SR49120DA12NF.pdf
Availability of SR49120DA12NF
QUANTITY
SR49120DA12NF Order Process
Ship out your order
Specifications of SR49120DA12NF
Internal Part NumberEIS-SR49120DA12NF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupSHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)5.4GHz
Frequency Range4.9GHz ~ 5.875GHz
Antenna TypeSector
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain11dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.030" (26.16mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR49120DA12NF
Related LinksSR4912, SR49120DA12NF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
SR49120DA12NF Details Description
Related parts for SR49120DA12NF
RES SMD 390 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 66 I/O 81UCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 25V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER MRF24XA PIC datasheet.pdf
INSERT FEMALE 6POS+1GND SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.200" (5.08mm) Through Hole datasheet.pdf
IC TX UHF ASK/FSK 32QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf