Bivar, Inc. SRS-2-22MM
SRS-2-22MM picture photo
Mfg. Part Number
SRS-2-22MM
Brief Description
ROUND SPACER #6 PVC 22MM
Datasheet Download
SRS-2-22MM.pdf
Availability of SRS-2-22MM
QUANTITY
SRS-2-22MM Order Process
Ship out your order
Specifications of SRS-2-22MM
Internal Part NumberEIS-SRS-2-22MM
GenderFemale, Female
Screw, Thread Size#6
Diameter - Inside0.125" (3.18mm) 1/8"
Diameter - Outside0.250" (6.35mm) 1/4"
Between Board Height0.866" (22.00mm)
Length - Overall0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRS-2-22MM
Related LinksSRS-2, SRS-2-22MM Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SRS-2-22MM Details Description
Related parts for SRS-2-22MM
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TXRX 4+4 2.7GBD PLUGGABLE PAR datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 600MA 610 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS LT GRAY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24.9K OHM 1206 datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf