E-Switch SS-12F20-G(A)5
SS-12F20-G(A)5 picture photo
Mfg. Part Number
SS-12F20-G(A)5
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SS-12F20-G(A)5.pdf
Availability of SS-12F20-G(A)5
QUANTITY
SS-12F20-G(A)5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SS-12F20-G(A)5
Internal Part NumberEIS-SS-12F20-G(A)5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSS, LAMB
Packaging-
Circuit-
Contact Timing-
Switch Function-
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Actuator Type-
Actuator Length-
Contact Material-
Contact Finish-
Mounting Type-
Termination Style-
Features-
Actuator Material-
Switch Travel-
Operating Temperature-
Mechanical Life-
Electrical Life-
Operating Force-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS-12F20-G(A)5
Related LinksSS-12F2, SS-12F20-G(A)5 Datasheet, E-Switch Distributor
SS-12F20-G(A)5 Details Description
Related parts for SS-12F20-G(A)5
RES SMD 422K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V 20% BX 1210 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
HAN D F GT CONTACT 0 5MM 20 AWG datasheet.pdf