Toshiba Semiconductor & Storage SSM3K15ACT,L3F
SSM3K15ACT,L3F picture photo
Mfg. Part Number
SSM3K15ACT,L3F
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 0.1A CST3
Datasheet Download
SSM3K15ACT,L3F.pdf
Availability of SSM3K15ACT,L3F
QUANTITY
SSM3K15ACT,L3F Order Process
Ship out your order
Specifications of SSM3K15ACT,L3F
Internal Part NumberEIS-SSM3K15ACT,L3F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 2.5V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs3.6 Ohm @ 10mA, 4V
Vgs(th) (Max) @ Id1.5V @ 100µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds13.5pF @ 3V
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-101, SOT-883
Supplier Device PackageCST3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSM3K15ACT,L3F
Related LinksSSM3K15, SSM3K15ACT,L3F Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
SSM3K15ACT,L3F Details Description
Related parts for SSM3K15ACT,L3F
IC OPAMP GP 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS.100 SGL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 40W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A 1.5MM TIN datasheet.pdf
RFID TRANSP WEDGE 12MM MUSA datasheet.pdf
IC CLK GEN 3.3V LVPECL 20-SOIC datasheet.pdf
TOOL PACE SEAT .100X.200 MNL datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf