Bel Fuse Inc. SSQE48T07120-PABNG
SSQE48T07120-PABNG picture photo
Mfg. Part Number
SSQE48T07120-PABNG
Brief Description
DC/DC CONVERTER 12V 84W
Datasheet Download
SSQE48T07120-PABNG.pdf
Availability of SSQE48T07120-PABNG
QUANTITY
SSQE48T07120-PABNG Order Process
Ship out your order
Specifications of SSQE48T07120-PABNG
Internal Part NumberEIS-SSQE48T07120-PABNG
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7A
Power (Watts) - Manufacture Series84W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case8-DIP Module, 1/16 Brick
Size / Dimension1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency92%
Power (Watts) - Max84W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSQE48T07120-PABNG
Related LinksSSQE48T07, SSQE48T07120-PABNG Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SSQE48T07120-PABNG Details Description
Related parts for SSQE48T07120-PABNG
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 7POS TIN datasheet.pdf
LAMINATING ADHESIVE 1/2" X 5YD datasheet.pdf
PTC THERMISTOR R 102-A 90-A 10 datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
A22E-M-20 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 325MA 2.15 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf