Bel Fuse Inc. SSQE48T10033-NAANG
SSQE48T10033-NAANG picture photo
Mfg. Part Number
SSQE48T10033-NAANG
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 33W
Datasheet Download
SSQE48T10033-NAANG.pdf
Availability of SSQE48T10033-NAANG
QUANTITY
SSQE48T10033-NAANG Order Process
Ship out your order
Specifications of SSQE48T10033-NAANG
Internal Part NumberEIS-SSQE48T10033-NAANG
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series33W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case8-DIP Module, 1/16 Brick
Size / Dimension1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max33W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSQE48T10033-NAANG
Related LinksSSQE48T10, SSQE48T10033-NAANG Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SSQE48T10033-NAANG Details Description
Related parts for SSQE48T10033-NAANG
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC DO201AE datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.2KV 8000A DO200AE datasheet.pdf
CONN FFC VERT 12POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE6 M32 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
FUSE HOLDER 250V datasheet.pdf