Luminus Devices Inc. SSR-50-W30M-R21-GH700
SSR-50-W30M-R21-GH700 picture photo
Mfg. Part Number
SSR-50-W30M-R21-GH700
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SSR-50-W30M-R21-GH700.pdf
Availability of SSR-50-W30M-R21-GH700
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SSR-50-W30M-R21-GH700 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSR-50-W30M-R21-GH700
Internal Part NumberEIS-SSR-50-W30M-R21-GH700
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesSSR-50
Packaging-
TypeLED Module
Color-
CCT (K)-
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
CRI (Color Rendering Index)-
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension19.90mm Diameter
Height6.10mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSR-50-W30M-R21-GH700
Related LinksSSR-50-W30, SSR-50-W30M-R21-GH700 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SSR-50-W30M-R21-GH700 Details Description
Related parts for SSR-50-W30M-R21-GH700
IC SUPERVISOR DUAL MCPWR SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 12 BIT 200KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 25V X8R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC FPGA 588 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf