Luminus Devices Inc. SST-50-W57S-F21-H3200
SST-50-W57S-F21-H3200 picture photo
Mfg. Part Number
SST-50-W57S-F21-H3200
Datasheet Download
SST-50-W57S-F21-H3200.pdf
Availability of SST-50-W57S-F21-H3200
QUANTITY
SST-50-W57S-F21-H3200 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-50-W57S-F21-H3200
Internal Part NumberEIS-SST-50-W57S-F21-H3200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test413 lm (400 lm ~ 425 lm)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test74 lm/W
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension7.30mm L x 9.00mm W
Height4.30mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-50-W57S-F21-H3200
Related LinksSST-50-W57, SST-50-W57S-F21-H3200 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-50-W57S-F21-H3200 Details Description
Related parts for SST-50-W57S-F21-H3200
VARISTOR 351V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8SOIC datasheet.pdf
DIODE TUNING 7V 20MA SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 22K OHM 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf