Luminus Devices Inc. SST-90-W30M-T11-K2700
SST-90-W30M-T11-K2700 picture photo
Mfg. Part Number
SST-90-W30M-T11-K2700
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SST-90-W30M-T11-K2700.pdf
Availability of SST-90-W30M-T11-K2700
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST-90-W30M-T11-K2700 Order Process
Ship out your order
Specifications of SST-90-W30M-T11-K2700
Internal Part NumberEIS-SST-90-W30M-T11-K2700
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesSST-90
PackagingTray
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test3.15A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)83 (Typ)
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension-
Height-
Light Emitting Surface (LES)-
Lens Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST-90-W30M-T11-K2700
Related LinksSST-90-W30, SST-90-W30M-T11-K2700 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SST-90-W30M-T11-K2700 Details Description
Related parts for SST-90-W30M-T11-K2700
TEST POINT PC COMPACT SMT datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2 DIGIT 28PLCC datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 1A E-LINE datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD HDR datasheet.pdf