Microchip Technology SST25WF080BT-40I/CS
SST25WF080BT-40I/CS picture photo
Mfg. Part Number
SST25WF080BT-40I/CS
Brief Description
IC FLASH 8MBIT SPI SERIAL
Datasheet Download
SST25WF080BT-40I/CS.pdf
Availability of SST25WF080BT-40I/CS
QUANTITY
SST25WF080BT-40I/CS Order Process
Ship out your order
Specifications of SST25WF080BT-40I/CS
Internal Part NumberEIS-SST25WF080BT-40I/CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,000
SeriesSST25
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size8M (1M x 8)
Speed40MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.65 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package8-CSP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST25WF080BT-40I/CS
Related LinksSST25WF08, SST25WF080BT-40I/CS Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST25WF080BT-40I/CS Details Description
Related parts for SST25WF080BT-40I/CS
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO251 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.25V 0.5A SC70-5 datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 46MA 143 OHM TH datasheet.pdf