Microchip Technology SST26VF032A-80-5I-S2AE
SST26VF032A-80-5I-S2AE picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF032A-80-5I-S2AE
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 80MHZ 8SOIC
Datasheet Download
SST26VF032A-80-5I-S2AE.pdf
Availability of SST26VF032A-80-5I-S2AE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST26VF032A-80-5I-S2AE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF032A-80-5I-S2AE
Internal Part NumberEIS-SST26VF032A-80-5I-S2AE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSST26 SQI®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size32M (4M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSQI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF032A-80-5I-S2AE
Related LinksSST26VF032A, SST26VF032A-80-5I-S2AE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF032A-80-5I-S2AE Details Description
Related parts for SST26VF032A-80-5I-S2AE
DIODE ZENER 60V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
IC REG LNB SUPPLY/CTRL 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-3 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 31C P 3" RBW NI datasheet.pdf