Microchip Technology SST26VF064BT-104I/SM
SST26VF064BT-104I/SM picture photo
Mfg. Part Number
SST26VF064BT-104I/SM
Brief Description
IC FLASH 64MBIT
Datasheet Download
SST26VF064BT-104I/SM.pdf
Availability of SST26VF064BT-104I/SM
QUANTITY
SST26VF064BT-104I/SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SST26VF064BT-104I/SM
Internal Part NumberEIS-SST26VF064BT-104I/SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDatasheet Update 03/Mar/2015
Datasheet Update 22/Sep/2015
PCN PackagingReel Design Update 07/May/2015
Label and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package2,100
Memory TypeFLASH
Memory Size64M (8M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSQI, SPI
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOIJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST26VF064BT-104I/SM
Related LinksSST26VF064, SST26VF064BT-104I/SM Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST26VF064BT-104I/SM Details Description
Related parts for SST26VF064BT-104I/SM
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 10MM 8.62" datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
WIRE COVER 25P ABS CONN. BLACK datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 676FBGA datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPED 6POS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf