Microchip Technology SST39SF010A-55-4C-WHE
SST39SF010A-55-4C-WHE picture photo
Mfg. Part Number
SST39SF010A-55-4C-WHE
Brief Description
IC FLASH 1MBIT 55NS 32TSOP
Datasheet Download
SST39SF010A-55-4C-WHE.pdf
Availability of SST39SF010A-55-4C-WHE
QUANTITY
SST39SF010A-55-4C-WHE Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39SF010A-55-4C-WHE
Internal Part NumberEIS-SST39SF010A-55-4C-WHE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSST39SF0(10A,020A,040) Datasheet 17/May/2013
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package208
SeriesSST39 MPF™
PackagingTray
Memory Size1M (128K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Supplier Device Package32-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39SF010A-55-4C-WHE
Related LinksSST39SF010, SST39SF010A-55-4C-WHE Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39SF010A-55-4C-WHE Details Description
Related parts for SST39SF010A-55-4C-WHE
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER QUAD 24SO datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 36MM datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf