Microchip Technology SST39VF200A-70-4I-M1QE-T
SST39VF200A-70-4I-M1QE-T picture photo
Mfg. Part Number
SST39VF200A-70-4I-M1QE-T
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 70NS 48WFBGA
Datasheet Download
SST39VF200A-70-4I-M1QE-T.pdf
Availability of SST39VF200A-70-4I-M1QE-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SST39VF200A-70-4I-M1QE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SST39VF200A-70-4I-M1QE-T
Internal Part NumberEIS-SST39VF200A-70-4I-M1QE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSST39 Series 21/Dec/2011
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package2,500
SeriesSST39 MPF™
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (128K x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-WFBGA
Supplier Device Package48-WFBGA (6x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SST39VF200A-70-4I-M1QE-T
Related LinksSST39VF200A-, SST39VF200A-70-4I-M1QE-T Datasheet, Microchip Technology Distributor
SST39VF200A-70-4I-M1QE-T Details Description
Related parts for SST39VF200A-70-4I-M1QE-T
RES 15 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200PS .050" SLD datasheet.pdf
RES 5.6M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PROG PECL CLOCK GEN 16-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN 8POS REAR/SCREW MOUNTING datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10W datasheet.pdf