Copal Electronics ST5ETR104
ST5ETR104 picture photo
Mfg. Part Number
ST5ETR104
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
ST5ETR104.pdf
Availability of ST5ETR104
QUANTITY
ST5ETR104 Order Process
Ship out your order
Specifications of ST5ETR104
Internal Part NumberEIS-ST5ETR104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCopal - SMD Trimmer Potentiometers
3D ModelST5ETR104
Standard Package500
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesST5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of Turns14
Adjustment TypeSide Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionSquare - 0.266" L x 0.236" W x 0.169" H (6.75mm x 6.00mm x 4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ST5ETR104
Related LinksST5E, ST5ETR104 Datasheet, Copal Electronics Distributor
ST5ETR104 Details Description
Related parts for ST5ETR104
BINDING POST MINI GOLD BLACK datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC REGULATOR DDR TERM 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DUOPLUG MK II CONNECTOR3-20P SEL datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 1.4850MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf