ST STGIPS15C60-H
STGIPS15C60-H picture photo
Mfg. Part Number
STGIPS15C60-H
Brief Description
MOD IGBT SLLIMM 15A 600V 25SDIP
Datasheet Download
STGIPS15C60-H.pdf
Availability of STGIPS15C60-H
QUANTITY
STGIPS15C60-H Order Process
Ship out your order
Specifications of STGIPS15C60-H
Internal Part NumberEIS-STGIPS15C60-H
Configuration3 Phase
Current15A
Voltage600V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STGIPS15C60-H
Related LinksSTGIPS, STGIPS15C60-H Datasheet, ST Distributor
STGIPS15C60-H Details Description
Related parts for STGIPS15C60-H
SOCKET PWR ENTRY 1POLE SCREW 8MM datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 320K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO15 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 90V SMBG datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 5.03A 14 MOHM datasheet.pdf