Cypress Semiconductor STK14D88-NF45I
STK14D88-NF45I picture photo
Mfg. Part Number
STK14D88-NF45I
Brief Description
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 32SOIC
Datasheet Download
STK14D88-NF45I.pdf
Availability of STK14D88-NF45I
QUANTITY
STK14D88-NF45I Order Process
Ship out your order
Specifications of STK14D88-NF45I
Internal Part NumberEIS-STK14D88-NF45I
Video FileCypress Nonvolatile RAMs
Standard Package44
Memory Size256K (32K x 8)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package32-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STK14D88-NF45I
Related LinksSTK14D8, STK14D88-NF45I Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
STK14D88-NF45I Details Description
Related parts for STK14D88-NF45I
SHROUDED HEADER 14 POS RT ANGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
PROGBL CONVERT DC-DC 15A OUT SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 5.19K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 10" 9S FIN datasheet.pdf