ST STPS20200CG-TR
STPS20200CG-TR picture photo
Mfg. Part Number
STPS20200CG-TR
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V D2PAK
Datasheet Download
STPS20200CG-TR.pdf
Availability of STPS20200CG-TR
QUANTITY
STPS20200CG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of STPS20200CG-TR
Internal Part NumberEIS-STPS20200CG-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If860mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr15µA @ 200V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD²PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STPS20200CG-TR
Related LinksSTPS202, STPS20200CG-TR Datasheet, ST Distributor
STPS20200CG-TR Details Description
Related parts for STPS20200CG-TR
CONN HEADER .100 SNGL STR 36POS datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015R/H1502TR 6" datasheet.pdf
IC CHRGR BATT HE 14-DFN datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 1V 1A SYNC 6WDFN datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf