Sullins Connector Solutions SWH120-PULG-S10-UU-WH
SWH120-PULG-S10-UU-WH picture photo
Mfg. Part Number
SWH120-PULG-S10-UU-WH
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RECEPT 1.25MM 10POS
Datasheet Download
SWH120-PULG-S10-UU-WH.pdf
Availability of SWH120-PULG-S10-UU-WH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SWH120-PULG-S10-UU-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of SWH120-PULG-S10-UU-WH
Internal Part NumberEIS-SWH120-PULG-S10-UU-WH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesSWH120
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorWhite
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWH120-PULG-S10-UU-WH
Related LinksSWH120-PUL, SWH120-PULG-S10-UU-WH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWH120-PULG-S10-UU-WH Details Description
Related parts for SWH120-PULG-S10-UU-WH
CONN TERM BLOCK 7.62MM 2POS OR datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EE 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 300K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 57.6 OHM 1% 5W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
D4N-622H datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf