Sullins Connector Solutions SWR120-NPEG-S13-ST-BG
SWR120-NPEG-S13-ST-BG picture photo
Mfg. Part Number
SWR120-NPEG-S13-ST-BG
Brief Description
CONN HDR 1.25MM TIN 13POS
Datasheet Download
SWR120-NPEG-S13-ST-BG.pdf
Availability of SWR120-NPEG-S13-ST-BG
QUANTITY
SWR120-NPEG-S13-ST-BG Order Process
Ship out your order
Specifications of SWR120-NPEG-S13-ST-BG
Internal Part NumberEIS-SWR120-NPEG-S13-ST-BG
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWR120-NPEG-S13-ST-BG
Related LinksSWR120-NPE, SWR120-NPEG-S13-ST-BG Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SWR120-NPEG-S13-ST-BG Details Description
Related parts for SWR120-NPEG-S13-ST-BG
IC REG CTRLR PWM CM 16DIP datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RING TUBULAR 2AWG #3/8 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
ADC 8BIT SGL 125MHZ 48HTQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf