Amgis SWS-0.9-330
SWS-0.9-330 picture photo
Mfg. Part Number
SWS-0.9-330
Brief Description
FIXED IND 330UH 900MA 180 MOHM
Datasheet Download
SWS-0.9-330.pdf
Availability of SWS-0.9-330
QUANTITY
SWS-0.9-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SWS-0.9-330
Internal Part NumberEIS-SWS-0.9-330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Material - CorePowdered Iron
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.925" L x 0.925" W (23.50mm x 23.50mm)
Height - Seated (Max)0.541" (13.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SWS-0.9-330
Related LinksSWS-0, SWS-0.9-330 Datasheet, Amgis Distributor
SWS-0.9-330 Details Description
Related parts for SWS-0.9-330
THERMAL PAD .010" 8"X16" GP1500R datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
ADAPTER 16POS NPN OUT HOLD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 18 IN 12 OUT 24V datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf