Microchip Technology SY100E111AEJC-TR
SY100E111AEJC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100E111AEJC-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC
Datasheet Download
SY100E111AEJC-TR.pdf
Availability of SY100E111AEJC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100E111AEJC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E111AEJC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100E111AEJC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100E, Precision Edge®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputPECL
OutputPECL
Frequency - Max-
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E111AEJC-TR
Related LinksSY100E11, SY100E111AEJC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E111AEJC-TR Details Description
Related parts for SY100E111AEJC-TR
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 0.1A SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 294MA 1.4 OHM datasheet.pdf