Microchip Technology SY100EL16VDKC
SY100EL16VDKC picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VDKC
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 10-MSOP
Datasheet Download
SY100EL16VDKC.pdf
Availability of SY100EL16VDKC
QUANTITY
SY100EL16VDKC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VDKC
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VDKC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series100EL
PackagingBulk
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VDKC
Related LinksSY100E, SY100EL16VDKC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VDKC Details Description
Related parts for SY100EL16VDKC
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN FLNG SPD 16-22 AWG #8 SOLIS datasheet.pdf
FILTER 3-LINE 300VAC 36A PANEL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .06W STER AB 16UCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC OSC PCI EXPRESS 2OUT 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A DO214AA datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf