Microchip Technology SY100EL16VEKG-TR
SY100EL16VEKG-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VEKG-TR
Brief Description
IC RCVR DIFF 3.3/5V 8-MSOP
Datasheet Download
SY100EL16VEKG-TR.pdf
Availability of SY100EL16VEKG-TR
QUANTITY
SY100EL16VEKG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VEKG-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VEKG-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VEKG-TR
Related LinksSY100EL1, SY100EL16VEKG-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VEKG-TR Details Description
Related parts for SY100EL16VEKG-TR
FIXED IND 27UH 560MA 350 MOHM datasheet.pdf
FILTER LINE 10MH 1A VERTICAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 0.1A QC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.3A 220 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RELAY REED SPST 2A 12V datasheet.pdf