Microchip Technology SY100ELT23ZC
SY100ELT23ZC picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT23ZC
Brief Description
IC TRANSLATOR PECL TTL DFF 8SOIC
Datasheet Download
SY100ELT23ZC.pdf
Availability of SY100ELT23ZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100ELT23ZC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT23ZC
Internal Part NumberEIS-SY100ELT23ZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package95
Series100ELT
PackagingTube
Number of Circuits1
Channels per Circuit2
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalPECL
Output SignalTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT23ZC
Related LinksSY100E, SY100ELT23ZC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT23ZC Details Description
Related parts for SY100ELT23ZC
OPTO SENSOR SLOT TYPE 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-20 AWG GOLD datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 453NM 475MW SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
Connector Header 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf