Microchip Technology SY100EP58VZI-TR
SY100EP58VZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EP58VZI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MUX DIFF 2:1 3.3V/5V 8-SOIC
Datasheet Download
SY100EP58VZI-TR.pdf
Availability of SY100EP58VZI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EP58VZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EP58VZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EP58VZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultiplexer
Circuit1 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceDual Supply
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EP58VZI-TR
Related LinksSY100EP, SY100EP58VZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EP58VZI-TR Details Description
Related parts for SY100EP58VZI-TR
CONN FPC VERT 6POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
RAW PCB QUICKSTART PROTO BRD datasheet.pdf
BLZP 5.00/06/270F SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf