Microchip Technology SY10E256JC
SY10E256JC picture photo
Mfg. Part Number
SY10E256JC
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MUX/LATCH 3-BIT 4:1 28-PLCC
Datasheet Download
SY10E256JC.pdf
Availability of SY10E256JC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10E256JC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10E256JC
Internal Part NumberEIS-SY10E256JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series10E
PackagingTube
TypeMultiplexer
Circuit3 x 4:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceDual Supply
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10E256JC
Related LinksSY10E, SY10E256JC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10E256JC Details Description
Related parts for SY10E256JC
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.8 OHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 9.75A 7 MOHM TH datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 902MHZ 0603 datasheet.pdf
IC SUPPLY MON W/RESET 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 75A AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT PIN datasheet.pdf