Microchip Technology SY10E336JZ
SY10E336JZ picture photo
Mfg. Part Number
SY10E336JZ
Manufacturer
Product Category
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC TXRX BUS 3BIT REG 28-PLCC
Datasheet Download
SY10E336JZ.pdf
Availability of SY10E336JZ
QUANTITY
SY10E336JZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10E336JZ
Internal Part NumberEIS-SY10E336JZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series10E
PackagingTube
Logic TypeTransceiver, Non-Inverting
Number of Elements1
Number of Bits per Element3
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10E336JZ
Related LinksSY10E, SY10E336JZ Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10E336JZ Details Description
Related parts for SY10E336JZ
HOOK-UP 22AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
IC COMP ECL SNGL W/LATCH 16-DIP datasheet.pdf
LAMP INCAND MINI SCREW BASE 14V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 464 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 40POS datasheet.pdf
IC CLK GEN FREQ TIMING 48TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf