Microchip Technology SY10EL16VDKC-TR
SY10EL16VDKC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL16VDKC-TR
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 10-MSOP
Datasheet Download
SY10EL16VDKC-TR.pdf
Availability of SY10EL16VDKC-TR
QUANTITY
SY10EL16VDKC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL16VDKC-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL16VDKC-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL16VDKC-TR
Related LinksSY10EL1, SY10EL16VDKC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL16VDKC-TR Details Description
Related parts for SY10EL16VDKC-TR
IC REG LDO ADJ 5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CABLE MICRO USB-B M-M 1M datasheet.pdf
IC REG LDO 1.05V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 6.3A 6DFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
36000UF 40V 51X105 85C ST datasheet.pdf