Microchip Technology SY87729LHI-EVAL
SY87729LHI-EVAL picture photo
Mfg. Part Number
SY87729LHI-EVAL
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
BOARD EVAL N SY87729 EXPERIMENT
Datasheet Download
SY87729LHI-EVAL.pdf
Availability of SY87729LHI-EVAL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY87729LHI-EVAL Order Process
Ship out your order
Specifications of SY87729LHI-EVAL
Internal Part NumberEIS-SY87729LHI-EVAL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
SeriesSuperCOM™
Main PurposeTiming, Frequency Synthesizer
EmbeddedNo
Utilized IC / PartSY87729
Primary Attributes10 ~ 729MHz, PECL Inputs and Outputs
Secondary AttributesGraphic User Interface
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY87729LHI-EVAL
Related LinksSY87729, SY87729LHI-EVAL Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY87729LHI-EVAL Details Description
Related parts for SY87729LHI-EVAL
RES SMD 27.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 14-DFN datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8DFN datasheet.pdf
IC FIFO BI SYNC 256X18 64-TQFP datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 2W SMBJ datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 1.27A 90 MOHM TH datasheet.pdf