Kyocera Display T-57152GD042H-LW-AAN
T-57152GD042H-LW-AAN picture photo
Mfg. Part Number
T-57152GD042H-LW-AAN
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD TFT DISPLAY SVGA
Datasheet Download
T-57152GD042H-LW-AAN.pdf
Availability of T-57152GD042H-LW-AAN
QUANTITY
T-57152GD042H-LW-AAN Order Process
Ship out your order
Specifications of T-57152GD042H-LW-AAN
Internal Part NumberEIS-T-57152GD042H-LW-AAN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size4.2" (106.68mm)
Viewing Area92.88mm W x 52.63mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels480 x 272
InterfaceParallel, 18-Bit (RGB)
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Dot Size0.06mm W x 0.19mm H
Dot Pitch-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T-57152GD042H-LW-AAN
Related LinksT-57152GD0, T-57152GD042H-LW-AAN Datasheet, Kyocera Display Distributor
T-57152GD042H-LW-AAN Details Description
Related parts for T-57152GD042H-LW-AAN
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 6A 39B1QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 24 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 3.6A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 24POS datasheet.pdf