FFF T215015000J0G
T215015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
T215015000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB RIS CLA 45D STACK
Datasheet Download
T215015000J0G.pdf
Availability of T215015000J0G
QUANTITY
T215015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of T215015000J0G
Internal Part NumberEIS-T215015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesT2
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation35° (145°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T215015000J0G
Related LinksT21501, T215015000J0G Datasheet, FFF Distributor
T215015000J0G Details Description
Related parts for T215015000J0G
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.5A 39.1 MOHM datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.2A 264 MOHM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
RES 4.221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
MICRO 51C S 20" WHT JACKS NI datasheet.pdf
FUSE 7.2KV 63AMP 3" MOTORSTART datasheet.pdf