KEMET T322A104K035AS
T322A104K035AS picture photo
Mfg. Part Number
T322A104K035AS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322A104K035AS.pdf
Availability of T322A104K035AS
QUANTITY
T322A104K035AS Order Process
Ship out your order
Specifications of T322A104K035AS
Internal Part NumberEIS-T322A104K035AS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesT322
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)26 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322A104K035AS
Related LinksT322A10, T322A104K035AS Datasheet, KEMET Distributor
T322A104K035AS Details Description
Related parts for T322A104K035AS
IC MONITOR RESET 2.88V SC-70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.93V SOT23 datasheet.pdf