KEMET T322C106K025AT
T322C106K025AT picture photo
Mfg. Part Number
T322C106K025AT
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322C106K025AT.pdf
Availability of T322C106K025AT
QUANTITY
T322C106K025AT Order Process
Ship out your order
Specifications of T322C106K025AT
Internal Part NumberEIS-T322C106K025AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322C106K025AT
Related LinksT322C10, T322C106K025AT Datasheet, KEMET Distributor
T322C106K025AT Details Description
Related parts for T322C106K025AT
RES SMD 4.42KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER LINE 2MH 10A HORIZONTAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
LABEL S LAM DM POLY WHT 7.5X.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SW TEMP SOT23-5 datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC PWR SW 1.3A 6WDFN datasheet.pdf