Curtis Industries T38225-09-0
T38225-09-0 picture photo
Mfg. Part Number
T38225-09-0
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm)
Datasheet Download
T38225-09-0.pdf
Availability of T38225-09-0
QUANTITY
T38225-09-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of T38225-09-0
Internal Part NumberEIS-T38225-09-0
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits9
Number of Wire Entries9
Pitch0.375" (9.53mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews (Not Included)
Color-
Terminal Screw Material-
Terminal Screw Finish-
Mounting TypeChassis, Panel
Operating Temperature105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T38225-09-0
Related LinksT3822, T38225-09-0 Datasheet, Curtis Industries Distributor
T38225-09-0 Details Description
Related parts for T38225-09-0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V TO247AC datasheet.pdf
CONN RING 8AWG #1/4 TIN datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 523 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 2.8A 55 MOHM SMD datasheet.pdf