KEMET T543D477K006AHW0257505
T543D477K006AHW0257505 picture photo
Mfg. Part Number
T543D477K006AHW0257505
Brief Description
CAP TANT POLY 470UF 10% 6.3V SMD
Datasheet Download
T543D477K006AHW0257505.pdf
Availability of T543D477K006AHW0257505
QUANTITY
T543D477K006AHW0257505 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543D477K006AHW0257505
Internal Part NumberEIS-T543D477K006AHW0257505
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543D477K006AHW0257505
Related LinksT543D477K00, T543D477K006AHW0257505 Datasheet, KEMET Distributor
T543D477K006AHW0257505 Details Description
Related parts for T543D477K006AHW0257505
CONN HDR BRKWAY 19POS VERT 15AU datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY TFT QUAD 24-VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 176POS 11ROW RT ANG datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPDT 0.02A 15V datasheet.pdf