KEMET T543V685M050ATS065
T543V685M050ATS065 picture photo
Mfg. Part Number
T543V685M050ATS065
Brief Description
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343
Datasheet Download
T543V685M050ATS065.pdf
Availability of T543V685M050ATS065
QUANTITY
T543V685M050ATS065 Order Process
Ship out your order
Specifications of T543V685M050ATS065
Internal Part NumberEIS-T543V685M050ATS065
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm @ 100kHz
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T543V685M050ATS065
Related LinksT543V685M, T543V685M050ATS065 Datasheet, KEMET Distributor
T543V685M050ATS065 Details Description
Related parts for T543V685M050ATS065
CONN RCPT .100" 43POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CURRENT MEASURING TRANS 0-200A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
CABLE 10COND 24AWG BLACK 100' datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS CRIMP datasheet.pdf