t-Global Technology T62-1-150-150-0.16-0
T62-1-150-150-0.16-0 picture photo
Mfg. Part Number
T62-1-150-150-0.16-0
Brief Description
T62 GRAPHITE 150X0.16MM W/ADH
Datasheet Download
T62-1-150-150-0.16-0.pdf
Availability of T62-1-150-150-0.16-0
QUANTITY
T62-1-150-150-0.16-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of T62-1-150-150-0.16-0
Internal Part NumberEIS-T62-1-150-150-0.16-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesT62 Graphite Based Thermal Interface Products
Thermal Interface Product Selection
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.0063" (0.160mm)
MaterialGraphite
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity15 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T62-1-150-150-0.16-0
Related LinksT62-1-150-, T62-1-150-150-0.16-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
T62-1-150-150-0.16-0 Details Description
Related parts for T62-1-150-150-0.16-0
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf