Vishay/Sprague T83B475K025EZZL
T83B475K025EZZL picture photo
Mfg. Part Number
T83B475K025EZZL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 1411
Datasheet Download
T83B475K025EZZL.pdf
Availability of T83B475K025EZZL
QUANTITY
T83B475K025EZZL Order Process
Ship out your order
Specifications of T83B475K025EZZL
Internal Part NumberEIS-T83B475K025EZZL
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T83B475K025EZZL
Related LinksT83B475, T83B475K025EZZL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T83B475K025EZZL Details Description
Related parts for T83B475K025EZZL
IC FPGA 700 I/O 900FBGA datasheet.pdf
DSUB CABL-AMN09K/ AE10G / AMN09K datasheet.pdf
RES 750 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
METRAL 4RX8M RA RCP STB datasheet.pdf
MODULE FEMALE 2POS SCREW datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
4-PIN MALE CONNECTOR BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM TH datasheet.pdf
ENCODER OPT ROTARY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf