Vishay/Sprague T86C106K025EBAS
T86C106K025EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C106K025EBAS
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312
Datasheet Download
T86C106K025EBAS.pdf
Availability of T86C106K025EBAS
QUANTITY
T86C106K025EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C106K025EBAS
Internal Part NumberEIS-T86C106K025EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C106K025EBAS
Related LinksT86C106, T86C106K025EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C106K025EBAS Details Description
Related parts for T86C106K025EBAS
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
Connector Header 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.72NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 3POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
FACEPLATE BLANK WHITE datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.1UF 630V 10% RADIAL datasheet.pdf