Vishay/Sprague T86C155M035ESAL
T86C155M035ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T86C155M035ESAL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312
Datasheet Download
T86C155M035ESAL.pdf
Availability of T86C155M035ESAL
QUANTITY
T86C155M035ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C155M035ESAL
Internal Part NumberEIS-T86C155M035ESAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C155M035ESAL
Related LinksT86C155, T86C155M035ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C155M035ESAL Details Description
Related parts for T86C155M035ESAL
IC USB IMAGE SCAN 48BIT 100-TOFP datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS LC2MOS 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FAN BLOWER 40X12MM 5VDC datasheet.pdf