Vishay/Sprague T86C685M025ESAS
T86C685M025ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C685M025ESAS
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C685M025ESAS.pdf
Availability of T86C685M025ESAS
QUANTITY
T86C685M025ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685M025ESAS
Internal Part NumberEIS-T86C685M025ESAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685M025ESAS
Related LinksT86C685, T86C685M025ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685M025ESAS Details Description
Related parts for T86C685M025ESAS
IDC CABLE - MPD26K/MC26F/X datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 12V datasheet.pdf
CRIMP KIT 9.5MM datasheet.pdf
SHORT LINK COMB INSUL DIN 3POLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
S2L-SMT3.50/12/180G 3.5 BK datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS 0.8MM SMD datasheet.pdf