Lattice Semiconductor Corporation M5LV-128/74-15VI
M5LV-128/74-15VI picture photo
Mfg. Part Number
M5LV-128/74-15VI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 15NS 100TQFP
Datasheet Download
M5LV-128/74-15VI.pdf
Availability of M5LV-128/74-15VI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5LV-128/74-15VI Order Process
Ship out your order
Specifications of M5LV-128/74-15VI
Internal Part NumberEIS-M5LV-128/74-15VI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O74
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5LV-128/74-15VI
Related LinksM5LV-128, M5LV-128/74-15VI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5LV-128/74-15VI Details Description
Related parts for M5LV-128/74-15VI
RES SMD 4.3K OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
IDC CABLE - APK50B/AE50G/APK50B datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMC datasheet.pdf
RES 100K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 240RDIMM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.32A 75 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf