Vishay/Sprague T86D107M010EAAL
T86D107M010EAAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D107M010EAAL
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T86D107M010EAAL.pdf
Availability of T86D107M010EAAL
QUANTITY
T86D107M010EAAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D107M010EAAL
Internal Part NumberEIS-T86D107M010EAAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D107M010EAAL
Related LinksT86D107, T86D107M010EAAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D107M010EAAL Details Description
Related parts for T86D107M010EAAL
IDC CABLE - MSR10K/MC10F/MCG10K datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .55-.98"100PC datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHT/BLK 100' datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 6"L X 6"W datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 8POS 5MM BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
8345-3 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT PIN datasheet.pdf