Vishay/Sprague T86D336K010EBSS
T86D336K010EBSS picture photo
Mfg. Part Number
T86D336K010EBSS
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T86D336K010EBSS.pdf
Availability of T86D336K010EBSS
QUANTITY
T86D336K010EBSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D336K010EBSS
Internal Part NumberEIS-T86D336K010EBSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D336K010EBSS
Related LinksT86D336, T86D336K010EBSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D336K010EBSS Details Description
Related parts for T86D336K010EBSS
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.9KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE 2MM 6"WH datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 3SKT STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 110M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ROSA 10GBPS 40KM LC XMD5 FLEX datasheet.pdf
CTV 10C 10#20 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf